برآورد برداشت 16هزار تن گندم در شهرستان درگز

جوادی فرماندار درگز صبح امروز این مطلب را در جلسه برداشت گندم این شهرستان اعلام کرد و افزود: این مقدار از سطح 8000 هکتار زمین آبی و 9 هزار هکتار گندم دیم برداشت خواهد شد.

فرماندار درگز با بیان این که امسال بدلیل خسارت ناشی از سرمازدگی و خشکسالی 65 درصد توان تولید گندم در شهرستان درگز کاهش یافته است افزود: میانگین برداشت تولید گندم در شهرستان در هر هکتار آبی 3600 کیلوگرم و گندم آبی 1200 کیلوگرم می باشد که با کاهش شدید در سال جاری مواجه خواهیم بود.

جوادی با قدردانی از تلاش اعضای کمیته خرید گندم در سال قبل افزود: با تلاشی که در سال گذشه انجام شد بالغ بر 20 هزار تن گندم مازاد بر نیاز شهرستان توسط 2 مرکز خرید خریداری و تحویل شد که در بین شهرستان های استان از جایگاه خوبی برخوردار بودیم.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و اقدامات اداره غله، مراکز خرید در درگز، چاپشلو و قازان بیک پیش بینی و در این رابطه اقدام لازم صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان درگز نرخ خرید هر کیلو گندم را 1050 تومان اعلام و افزود فاصله قیمت خرید دولتی و بازار زمینه کاهش انگیزه برای تحویل گندم از سوی کشاورزان را در پی خواهد داشت و از مدیران استان خواست تا در این رابطه برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

منبع: درگزآنلاین

/ 0 نظر / 36 بازدید